Sezen Aksu’dan Atatürk’ün Posteriyle Müstehcen Hareketler Sergileyen Gence ‘Tavsiye’ Yazısı

Atatürk’ün posterini müstehcen yerlerine sürten bir öğrencinin videosu sosyal medyada tepkilerle karşılanmıştı. Söz konusu gence, ünlü sanatçı Sezen Aksu’dan tavsiye niteliğinde bir yazı geldi.

Detaylar ?

17 yaşındaki A.E.S. isimli öğrencinin Atatürk fotoğrafıyla yaptığı müstehcen hareketleri içeren videosu sosyal medyada tepkilerle karşılanmıştı.

Yayılan görüntülere artan tepkilerin ardından İstanbul Valiliği öğrenci için operasyon başlattı ve öğrenci ekipler tarafından gözaltına alındı.

O gence bir tepki de ünlü sanatçı Sezen Aksu’dan geldi: Minik Serçe, Atatürk’e hakaret amacıyla uygunsuz davranışlarda bulunan 17 yaşındaki A.E.S’ye, tavsiye niteliğinde bir yazı yazdı.

“Atatürk’e hiçbir şey olmaz çocuk!” şeklinde giriş yapan ünlü sanatçı, “Ah çocuk… Bu davranışının seni ne kadar küçük düşürdüğünü anlayabilseydin keşke…” dedi.

“Bu yaptığınla Atatürk değerinden kaybeder zannedecek kadar meraksızlığa, bilgisizliğe mahkum edildiğin için, sadece mahallenin alkışlarına talipsin” diyen Aksu’nun mektubu, “Sezen Aksu’nun Atatürk’e hakaret amacıyla uygunsuz davranışlarda bulunan 17 yaşındaki A.E.S’ye, tavsiye niteliğindeki yazısıdır” açıklaması ile paylaşıldı.

Ünlü sanatçı sözlerini “Bu arada terbiye iyi bir şeydir; senin de herkesin de hayatını güzelleştirir. Öğrenmek iyi bir şeydir, cevherini ortaya çıkarır” şeklinde tamamladı.

Sizin düşünceleriniz neler? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x